headerfoto frisbee jongetje

Lars Gerichhausen – Business Analist

Mijn vader is teler, dus de agrarische wereld heb ik van jongs af aan meegekregen. Na enige werkervaring kwam ik er achter dat ik graag in een familiebedrijf wilde werken; de cultuur die in zulke bedrijven heerst, vind ik fijn. Voeg deze twee aspecten samen en je krijgt Barenbrug! Het is een groot bedrijf waar toch een hele hechte sfeer hangt; iedereen kent elkaar. Barenbrug is een bedrijf waar je jarenlang tevreden kan werken.

Lars Gerichhausen

Een op maat gemaakte positie

Met mijn logistieke achtergrond lijkt business analist misschien geen logische volgende stap. Hoe ik hier dan toch terecht ben gekomen? Ik solliciteerde bij Barenbrug op de positie van supply chain coordinator, maar na een aantal gesprekken werd mij een nieuwe functie als trainee aangeboden. In deze positie kreeg ik de kans om in 18 maanden tijd op alle afdelingen te werken en ervaring op te doen op projectbasis. Dit was dus een enorm afwisselende positie, wat mij erg aantrok. Mijn werk verschoof steeds meer naar data, en omdat daar veel vraag naar was, ben ik dashboards gaan leren maken. Zo ben ik uiteindelijk business analist geworden.  


Een uitdaging met een goed gevoel

Wat voor mij de grootste uitdaging is van mijn werk? Het feit dat geen enkele afdeling hetzelfde is! Iedereen werkt gewoon net even anders. Nu werk ik hier al drie jaar en ben ik het wel een beetje gewend, maar het was echt een kwestie van out-of-the-box denken. Hoe koppel je de data van de ene afdeling aan die van een andere? Deze uitdaging maakt het op hetzelfde moment heel leuk werk. Goed op schema lopen, of eigenlijk het liefst een stapje of twee voorlopen, is wat mij een goed gevoel geeft.


Goed op schema lopen, of eigenlijk het liefst een stapje of twee voorlopen, is wat mij een goed gevoel geeft.

Lars Gerichhausen


YPAC

Die progressieve mentaliteit heeft mij ook een plekje in het YPAC-team bezorgd. Dit is een internationaal team bestaande uit jonge werknemers van Barenbrug. Je moet onder de dertig zijn en een aantal jaar ervaring hebben bij het bedrijf. We werken samen aan projecten, die we vervolgens presenteren aan het bestuur. Het feit dat wij allemaal nog redelijk jong zijn en uit verschillende landen komen, zorgt voor een frisse blik. Ons laatste project ging bijvoorbeeld over AI en hoe we dat kunnen gebruiken om onze processen te verbeteren. Wat ik het meest leerzaam vind aan deze projecten is dat iedereen van een andere afdeling en uit een ander land komt, en we dus allemaal een andere visie hebben. Ook leg je via zo’n team nieuwe contacten die erg waardevol zijn. Zo heb ik via YPAC ontdekt dat er iemand bij Barenbrug Brazilië werkt met exact dezelfde functie als ik. We hebben contactgegevens uitgewisseld, en tot op de dag van vandaag leren we ontzettend veel van elkaar.

Lars Gerichhausen

Door ontwikkelen

Voor mijn gevoel is mijn ontwikkeling binnen Barenbrug nog niet klaar. Ik zou in de toekomst graag een functie willen binnen productie of voorraadbeheer. Ik zou ervoor willen zorgen dat we nooit te veel of te weinig voorraad hebben. Binnen een bedrijf als Barenbrug is zoiets hartstikke belangrijk! Het mooie is dat je dit soort wensen hier ook gewoon uit kan spreken. Je leidinggevenden zullen altijd met je meedenken hoe ze je kunnen helpen bij jouw ontwikkeling. Deze flexibiliteit maakt Barenbrug echt een fijn bedrijf!